روز جهانی موزه (قدرت موزه ها)

#0
شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) بیش از چهل سال است که «روز جهانی موزه» را برگزار می‌کند. این شورا هر ساله و در آستانه سال نوی میلادی موضوعی را به عنوان شعار روز جهانی موزه‌ها منتشر نموده و از همه موزه‌ها دعوت می‌کند تا با در نظر گرفتن این شعار به طراحی رویدادهای موزه‌ای بپردازند. در واقع هدف اصلی روز جهانی موزه، افزایش آگاهی نسبت به این حقیقت است که "موزه‌ها ابزاری مهم برای تبادلات فرهنگی، غنی‌سازی فرهنگ‌ها و توسعهٔ درک متقابل، همکاری و ایجاد صلح میان مردم به شمار می‌آیند."
شعار امسال ایکوم «قدرت موزه‌ها» در نظر گرفته شده است. موزه‌ها این قدرت را دارند که جهان پیرامون ما را دگرگون سازند. موزه‌ها به عنوان مکان‌هایی بی نظیر برای اکتشاف موضوعات مختلف، از دوران گذشته سخن می‌گویند و ذهن ما را نسبت به افق‌های جدید پیش رو، باز می‌کنند که این دو موضوع، گام‌هایی اساسی در ساخت آینده‌ای بهتر به شمار می‌آیند.
موزه بانک ملّی ایران روز جهانی موزه و هفتهٔ میراث فرهنگی را گرامی داشته و در راستای شعار امسال، همواره در تلاش است تاریخچهٔ پول و بانکداری کشور را از طریق حفظ و نمایش آثار، انتشار مطالب علمی و آموزشی، توسعه و بهره‌برداری از فناوری‌های نوین به آحاد مردم ارائه دهد.

میدان امام خمینی، خیابان فردوسی، روبه رو سفارت آلمان، موزه بانک ملی

021-60994035